Najlepsze airdropy w 2024 – lista i instrukcje

Chcesz zgarniać duże airdropy? Zapomnij o Binance Launchpool. Największe zrzuty 🪂 przyznawane są za bezpośrednią interakcję z nowymi protokołami, a nie za trzymanie krypto na giełdzie. Przygotowałem listę solidnych i obiecujących projektów, które planują rozdać swojej społeczności część tokenów. Sprawdź jakie są najlepsze airdropy w 2024 roku! 🧐
Lista będzie stale aktualizowana, więc zaglądaj tu od czasu do czasu.

Uwaga: udział w airdropach wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje zysku.


Najlepsze airdropy 2024 – w skrócie

Poniżej znajdziesz skrótowe zestawienie najlepszych airdropów. Po dłuższy opis każdego z nich zajrzyj do dalszej części artykułu lub kliknij w stosowny odsyłacz.

Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2024 r.
💲 krypto: TIA, ETH, stablecoiny i inne
airdrop: prawdopodobny
📅 termin: brak informacji
💰 nagroda: token Hyperlane?
💲 krypto: ETH, tokeny LRT, stablecoiny i inne
airdrop: potwierdzony
📅 termin: trzeci kwartał 2024
🏆 nagrody: airdrop od Swell oraz 8 innych projektów
💲 krypto: ETH, BTC, SOL, MATIC
airdrop: bardzo prawdopodobny
📅 termin: brak informacji
🏆 nagrody: tokeny Magic Eden i projektów współpracujących
💲 krypto: ETH
airdrop: potwierdzony
📅 termin: brak informacji
💰 nagroda: tokeny MITO
💲 krypto: TIA (Celestia)
airdrop potwierdzony
📅 termin: 2. poł. 2024
💰 nagroda: tokeny MILK (10% podaży)

Przedstawiona lista jest oczywiście subiektywnym wyborem airdropów. Równolegle realizowane są tysiące innych kampanii, które mogą być interesujące, ale nie jestem w stanie śledzić ich wszystkich. Jeśli chcesz zostać zawodowym łowcą airdropów sięgnij po więcej źródeł. Możesz śledzić konta na X, specjalizujące się w wyszukiwaniu airdropów (np. polski ZielonoMi czy anglojęzyczny CryptoTelugu) lub czytać duże, anglojęzyczne portale internetowe, agregujące wszystkie kryptowalutowe zrzuty (np. airdrops.io lub icodrops.com).
Nie masz żadnych kryptowalut ani kasy żeby je kupić? Sprawdź jak zdobyć kryptowaluty za darmo i zbuduj swój kapitał startowy.

Airdropy 2024 – opisy i instrukcje

Poniżej przedstawiłem swoje strategie interakcji z wyróżnionymi protokołami, które mogą przynieść dobre rezultaty. Pamiętaj, że nie jest to jedyny słuszny schemat działania. Eksperymentuj samodzielnie i eksploruj dane protokoły, żeby wycisnąć z nich maksimum.

Pamiętaj, że nie każdy airdrop przyniesie duże zyski. Dodatkowo część może w ogóle zawieść twoje oczekiwania. Nie zrażaj się tym i rób swoje. Poświęcony czas i i nabyte umiejętności i tak zaprocentują w przyszłości!

Hyperlane

👉 hyperlane.xyz

Hyperlane to protokół interoperacyjności o modułowej konstrukcji, zaprojektowany w celu ułatwienia komunikacji pomiędzy blockchainami. W ramach rozwiązania zaprojektowanego i rozwijanego przez Hyperlane, każdy użytkownik może w dowolnym momencie łączyć blockchainy, przesyłać tokeny między różnymi sieciami i tworzyć aplikacje „międzyłańcuchowe” (cross-chain).

Hyperlane zebrał 18,5 mln $ w 1. rundzie finansowania. Jego ekosystem rozwija się dynamicznie, a wartość całkowitego wolumenu transakcji eksplodował w ostatnich miesiącach:

Wartość całkowitego transferu na Hyperlane - wykres

Wykres prezentujący dynamiczny wzrost Hyperlane, źródło: research J. Hackworth

Airdrop od Hyperlane – instrukcja

Do tego airdropa potrzebujesz dwóch portfeli w formie rozszerzenia do przeglądarki (najlepiej Keplr i MetaMask) oraz pewnej ilości środków w TIA, ETH lub innym krypto. Te kupisz łatwo na Bybit płacąc BLIKiem. W ramach wykonywanych działań będziemy „mostować” (bridge) krypto między różnymi sieciami, takimi jak Celestia, Cosmos, Ethereum, Polygon i Osmosis. Stąd potrzeba aż dwóch portfeli, które obsłużą wszystkie wymienione sieci.
Przy airdropie od Hyperlane może być brana pod uwagę zarówno łączna wysokość wykonanego obrotu jak i ilość wykonanych transakcji (txs). Powtarzaj co jakiś czas zaproponowaną ścieżkę działania i wchodź w interakcję z nowymi rozwiązaniami i aplikacjami opartymi na Hyperlane.

Krok 1: podstawowym miejscem do testowania i wykorzystywania modułowego ekosystemu Hyperlane (i tym samym eskpozycji na potencjalny airdrop) jest interfejs Nexus.
➡️ zasil swoje portfele środkami o min. wysokości: 0,02 ETH w sieciach Arbitrum i Manta, 1 TIA na Celestii, 1 NTRN na Neutron, 1 STRD na Stride. Jeśli nie możesz znaleźć wszystkich wymienionych coinów, użyj swapfast.app i wymień TIA na pozostałe tokeny.
➡️ wejdź na usenexus.org
➡️ połącz portfele Keplr i Metamask z Nexusem
➡️ wykonaj następujące operacje (propozycja ścieżki działania od Cosmos Daily na X):
1. Połącz (bridge) TIA z Celestii do Neutronu (TIA.n) i z powrotem
2. Połącz (bridge) TIA z Celestii do Arbitrum (TIA.n)
3. Połącz (bridge) TIA.n z Arbitrum do Neutron (wymagane ETH na Arbitrum do opłat)
4. Połącz (bridge) TIA.n z Neutron do Manta (wymagane $NTRN na Neutron do opłat)
5. Połącz (bridge) TIA.n z Manty z powrotem do Neutron (wymagane $ETH na Mancie do opłat)
6. Połącz (bridge) ETH z sieci głównej Ethereum do Viction i z powrotem

Mostowanie środków (bridge) na Nexus, korzystającym z technologii Hyperlane

Krok 2: poświęćmy teraz chwilę Formie, pierwszemu suwerennemu rollupowi w ekosystemie Celestii, dedykowanemu NFT i cyfrowej sztuce.

➡️ wejdź na bridge.forma.art
➡️ połącz portfele Keplr i Metamask
➡️ „wymostuj” swoje TIA z portfela Keplr na sieć Forma w Metamask:

Forma chain - rollup Celestii wykorzystujący Hyperlane

➡️ wejdź na modularium.art i kup tanie Stone Safety (~0.002 TIA) lub inne NFT jeśli cię stać. Mintuj również nowe NFT na Formie jak tylko się pojawią (nowe emisje są ogłaszane na profilu Forma na X).

Modularium -  kolekcja NFT od Forma Chain

➡️ pozostaw trochę TIA na sieci Forma jeśli chcesz mintować nowe NFT lub wycofaj środki za pomocą bridge.forma.art (zakładka Withdraw) z powrotem na portfel Keplr. Na początku przesyłamy TIA z Forma na sieć Stride. Dodajemy obsługę Stride w portfelu Keplr, a następnie zwracamy TIA ze Stride na Celestię używając transferu IBC.

Wchodząc w interakcję z Formą zbieramy nie tylko txs (liczbę transakcji) do airdropu Hyperlane, ale eksponujemy się również na dwa kolejne potencjalne airdropy: Forma i Astria (na której Forma buduje).

Krok 3: jeśli dysponujesz nadwyżkowymi środkami, możesz wykorzystać je w SuperForm, uniwersalnej giełdzie crypto-yieldu. Do zgarnięcia są wysokie nagrody za staking, punkty do potencjalnego airdropu tego protokołu i oczywiście zwiększasz swoje szanse na airdrop od Hyperlane:
➡️ wejdź na app.superform.xyz
➡️ wybierz skarbiec (Vault) do zdeponowania środków i dodaj ofertę klikając „Deposit”
➡️ rozwiń ofertę wybierając ikonę koszyka, kliknij „SELECT YOUR FUNDING TOKEN” i wybierz ETH lub inne krypto, które chcesz zdeponować
➡️ wpisz kwotę i ustaw Hyperlane jako preferowany most danych (data bridge)

Superform i Hyperlane

➡️ kliknij „Simulate deposit” a następnie „Deposit”

Krok 4: sprawdź projekt Mitosis i weź udział w jego airdropie. Mitosis buduje swoje rozwiązania w oparciu o Hyperlane, dlatego zaangażowanie w kampanii Mitosis Expedition będzie zapewne dodatkowym atutem przy dystrybucji tokenów Hyperlane.


Swell L2

👉 app.swellnetwork.io

Swell L2 - druga warstwa dla restakingu

Swell to protokół stakingu, który oferuje użytkownikom płynne stakowanie (liquid staking) i ponowne stakowanie (restaking) etherów ($ETH), upraszczając tym samym dostęp do usług i funkcji zdecentralizowanych finansów (DeFi). L2 od Swell to druga warstwa dla restakingu o innowacyjnej budowie, która zapewnia jeszcze większą elastyczność i płynność oraz rozszerza możliwości reinwestowania środków.

Dlaczego warto zainteresować się airdropem od Swell L2? Po pierwsze zadanie jakie musimy wykonać jest bardzo proste i sprowadza się do zdeponowania środków w protokole. Po drugie zyskujemy ekspozycję na jeden airdrop główny ($SWELL), airdrop od Eigen Layer, airdrop od LRT (takich jak Ether.fi, Renzo Network lub EigenPie) i co najmniej pięć airdropów od projektów budujących swoje rozwiązania na ekosystemie Swell L2. Istna maszynka do airdropów!

Do działań pod airdrop od Swell potrzebujesz ethery ($ETH) na portfelu sprzętowym lub przeglądarkowym (np. MetaMask). ETH kupisz tanio na zondacrypto. Czas na zainteresowanie się tym airdropem masz do trzeciego kwartału 2024 roku, ale lepiej działać jak najszybciej.

Airdrop od Swell L2 – instrukcja

Krok 1: na początku musimy zastakować nasze ethery i otrzymać w zamian jeden z kilku wspieranych przez Swell L2 tokenów typu LRT (liquid restaking token). Mamy do wyboru eETH i weETH od Ether.fi, ezETH od Renzo Network, egETH od EigenPie i własny token LRT od Swell czyli rswETH. Wybierz ten protokół płynnego restakingu, na którego airdrop możesz się jeszcze załapać. Na przykładzie eETH wygląda to następująco: połączenie portfela (1), wybranie kwoty ETH do stakowania (2), staking (3).

Staking eth za eeth

Krok 2: następnie przechodzimy na stronę app.swellnetwork.io/swell-l2, łączymy nasz portfel i wybieramy z listy posiadany LRT. W oknie „Deposit” wpisujemy kwotę (1) i klikamy „Approve” (2). W portfelu (w moim przypadku MetaMask) zatwierdzamy operację (3). Teraz możemy zdeponować te środki klikając przycisk „Deposit” i ponownie zatwierdzając transakcję w portfelu.

Swell L2 - działanie pod airdrop

Krok 3: przejrzyj listę tokenów, które masz w portfelu. Może posiadasz jeszcze jakieś niewykorzystywane środki, które mogą pracować w Swell L2? Lista jest bardzo szeroka i obejmuje również różne stablecoiny.

Tokeny, które można zdeponować w L2 Swell

To tyle! Śledź profil Swell na X i oczekuj informacji o airdropie oraz sposobie jego dystrybucji.


Magic Eden

👉 magiceden.io

Pulpit giełdy NFT - Magic Eden

Magic Eden to czołowa giełda NFT, obsługująca z poziomu jednej platformy wszystkie największe sieci: Ethereum, Solana, Bitcoin, Polygon i Base. Zajmuje drugie miejsce na świecie pod kątem wolumenu obrotu tokenami niewymienialnymi i konsekwentnie zyskuje na popularności:

Popularność i wielkość giełd wymiany NFT - statystyki Dappradar

Największe giełdy wymiany NFT – statystyki miesięczne DappRadar

Zajmująca pierwsze miejsce giełda Blur wyemitowała już własny token $BLUR, przeznaczając dla społeczności aż 51% całkowitej podaży. Magic Eden wciąż nie ma własnego tokenu, ale uruchomił system punktów (diamentów), co zwiastuje przeprowadzenie airdropu w niedługiej przyszłości.

Airdrop od Magic Eden – instrukcja

Jak zakwalifikować się do airdropu od Magic Eden? Przede wszystkim należy zebrać jak najwięcej diamentów przydzielanych za wykonywanie zadań takich jak kupowanie NFT, wystawianie ich na sprzedaż oraz tworzenie zleceń masowych. Niewykluczone, że do airdropu zakwalifikują się również ci użytkownicy, którzy wykonają niezbędne minimum w postaci założenia portfela od Magic Eden, wymintowania powitalnego NFT i posiadania pewnych środków na koncie.
Działania krok po kroku prezentują się następująco:

Krok 1: pobierz portfel Magic Eden na przeglądarkę Chrome. Utwórz i zabezpiecz konto.

Portfel na Chrome od Magic Eden

Krok 2: przelej środki w kryptowalutach na swój portfel i wymintuj powitalny NFT. Utrzymuj dodanie saldo swojego portfela, najlepiej o wartości powyżej 10$. $SOL i inne krypto kupisz za złotówki na zondacrypto.

Widok portfela na Chrome od Magic Eden

Krok 3: wejdź w zakładkę Rewards i sprawdź za co możesz zdobyć punkty.

Zadania w Magic Eden

Krok 4: kupuj i sprzedawaj NFT za pośrednictwem Magic Eden. Składaj oferty i udostępniaj płynność. Dodatkowo premiowane w tym airdropie może być korzystanie różnych sieci.

Zbieranie diamentów w Magic Eden

Mitosis.org

👉 expedition.mitosis.org

Mitosis - blockchain do zapewnienia interoperacyjności płynności tokenów LRT

Mitosis to protokół, który proponuje zupełnie nowe, efektywne kapitałowo podejście do zarządzania płynnością. Dostarczyciele płynności zamiast sami wyszukiwać najlepsze okazje na rynku mogą zdeponować swoje tokeny w skarbcu EOL Mitosis (Ecosystem-Owned Liquidity), który następnie alokuje je w aplikacjach potrzebujących płynności, oferujących najlepsze zyski (yield). Te są następnie dystrybuowane między depozytariuszy EOL. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu interoperacyjności i modułowości, co zwiększa efektywność i doskonale wpisuje się w najnowsze trendy w krytpo.

Airdrop $MITO został potwierdzony, a kampania zarabiania punktów nosi bojową nazwę Mitosis Expedition. Biorąc udział w airdropie Mitosis równolegle zarabiamy punkty uprawniające nas do odbioru tokenów Ether.fi i Eigen Layer (o ile zdążymy przed zakończeniem ich kampanii). Innymi słowy, farmimy trzy airdropy w jednym! A nawet cztery, bo u podstaw protokołu Mitosis leży integracja z Hyperlane.

Airdrop od Mitosis – instrukcja

Polowanie na airdrop od Mitosis obejmuje dwa działania. Pierwsze polega na zdeponowaniu tokenów LRT (liquid restaking token) w protokole Mitosis, a drugie na zebraniu możliwie jak najwięcej odznak za zadania. Żeby ubiegać się o drop tokenów od Mitosis potrzebujesz portfela innego niż giełdowy oraz trochę środków w etherze.

Krok 1: wejdź na app.ether.fi/eeth, połącz swój portfel ze stroną i zastakuj wybraną ilość ETH. W zamian otrzymasz eETH (tzw. liquid restaking token), który będzie można wykorzystać w Mitosis.

Depozyt ETH na ether Fi

Krok 2: wejdź na stronę ekspedycji Mitosis, wybierz zakładkę „Deposit” i połącz swój portfel ze stroną:

Łączenie portfela z Mitosis.org

Krok 3: Wpłać swoje eETH na Mitosis. Do wyboru są wpłaty za pośrednictwem sieci L1 Ethereum oraz sieci L2 takich jak Arbitrum, Blast, Linea, Mode, Manta i Optimism. Wpłaty za pośrednictwem innych sieci niż L1 Ethereum mogą być premiowane lepszym mnożnikiem punktów, ale mogą jednocześnie wymagać mostowania (bridge) przed zdeponowaniem w Mitosis.

Deponowanie środków w Mitosis Expedition Epoch 4

Krok 4: przejdź do pulpitu „My Dashboard”, wykonaj jak najwięcej dostępnych zadań i odbierz wszystkie aktywne odznaki. Odznaki przyznawane są za proste działania typu polubienie profilu Mitosis na X lub posiadanie konkretnych NFT w portfelu. Każda odebrana odznaka to konkretna liczba punktów, które zostaną doliczone do twojego konta. Zaglądaj do tego panelu od czasu do czasu. Po utrzymywaniu depozytu wystarczająco długo i po przekroczeniu pewnej bariery punktów uaktywnią się kolejne odznaki do odebrania.

Puplpit Mitosis - podsumowanie punktów i zaangażowania w ekspedycję airdrop

MilkyWay.zone

👉 milkyway.zone

MilkyWay - płynny staking na TIA

MilkyWay to platforma wprowadzająca rozwiązanie płynnego stakowania (liquid staking) dla modularnego ekosystemu Celestii i jej tokena $TIA. W zamian za zastakowane TIA użytkownicy otrzymują $milkTIA, płynny token reprezentujący ich aktywa. Ten można następnie wykorzystywać w wielu aplikacjach DeFi czerpiąc dodatkowe korzyści w postaci yieldu i kolejnych punktów do airdropu.
Wśród inwestorów projektu MilkyWay znajdują się duzi gracze jak Binance Labs, crypto.com Capital oraz Polychain. Szczególnie obecność pierwszego z nich budzi nadzieję na solidne zyski w przyszłości…

Airdrop od MilkyWay – instrukcja

Działanie pod airdrop od MilkyWay jest bardzo proste. Po pierwsze potrzebujemy portfela wspierającego Celestię (np. Keplr Wallet lub Leap Wallet) oraz co najmniej kilka tokenów $TIA na swoim adresie. Możesz je kupić za przelew na zondacrypto lub blikiem na Bybit.

Krok 1: jeśli masz już skonfigurowany portfel i TIA na koncie, wejdź na stronę app.milkyway.zone (reflink) i połącz z nią swój adres:

Łączenie portfela z protokołem MilkyWay

Krok 2: następnie wybierz ile tokenów chcesz przeznaczyć na MilkyWay, kliknij „Stake” i potwierdź transakcję w swoim portfelu. W zamian za swoje $TIA otrzymasz $milkTIA, płynny token projektu. Właśnie wykonałeś/aś niezbędne minimum do zakwalifikowania się na airdrop!

Staking TIA na MilkyWay.zone

Każdego dnia otrzymasz punkty za utrzymywanie $milkTIA na swoim koncie. Ich aktualna wysokość wyświetla się na żółtym przycisku u góry ekranu. Po jego kliknięciu zostaniemy przekierowani do podstrony z dokładniejszymi statystykami dla naszego konta:

Panel z punktami pod airdrop MilkyWay

Krok 3: To nie koniec! Jeśli ulokujesz swoje $milkTIA w protokołach DeFi współpracujących z MilkyWay otrzymasz dodatkowe punkty i bonusy. Przejdź do zakładki „Discover” i przejrzyj aktualnie dostępne opcje. Wybierz interesujący cię protokół i wykonaj opisane zadanie. Większość z nich polega na dostarczaniu płynności poprzez utworzenie pozycji (zdeponowanie) milkTIA i TIA w określonych proporcjach. Środki zdeponowane w poolach można wycofać, ale mogą też podlegać dodatkowemu ryzyku.

Zakładka Discover z protokołami DeFi współpracującymi z MilkyWay

Swoje stakowane tokeny milkTIA wycofać z powrotem do TIA w każdej chwili w zakładce „Withdraw”, ale najlepiej trzymać je aż do zakończenia airdropowej kampanii i otrzymania zrzutu. W przeciwnym razie możesz albo utracić punkty, albo być w gorszej pozycji niż użytkownicy, którzy wykazali się większą cierpliwością i „wiernością”.


Znasz inne najlepsze airdropy w krypto? Podziel się nimi w komentarzu!

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Dodaj komentarz poniżej:

      Dodaj Odpowiedź

      Łowcy Krypto
      Logo