Jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start w 2024?

Darmowe kryptowaluty na start to dźwignia, która pozwoli Ci na powiększenie swojego kapitału początkowego lub wejście do świata kryptowalut bez żadnych kosztów i ryzyka. Nie jest to clickbaitowy chwyt, a realna możliwość. Najlepsi łowcy darmowych kryptowalut zdobywają rocznie nawet dziesiątki tysięcy dolarów. 🤑 Jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start w 2024 roku? Jest kilka możliwości:


Jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start w
2024 roku:

Wyspecjalizuj się w jednej metodzie lub korzystaj ze wszystkich, kiedy tylko pojawi się okazja. Jeśli nie masz jeszcze żadnego kapitału zacznij od nagród za edukację, darmowych konkursów i bonusów.

W skrócie

💸 Najwięcej można zarobić na airdropach (nawet tysiące dolarów). Niektóre będą wymagały posiadania własnych środków, na inne załapiemy się zupełnie za darmo.

🎁 Giełdy rozdają bonusy na start za samą rejestrację, np. tajemnicze skrzynki z kryptowalutami o wartości do 50$ (bonus na OKX).

💰 Promując giełdy kryptowalut możemy zarabiać darmowe kryptowaluty za każdym razem, gdy polecony przez nas użytkownik wykona transakcję.

👨‍🎓 Zaliczając kursy edukacyjne na platformach Coinbase, Binance czy Coinmarketcap można zgarnąć do 30$. Za darmo i bez ryzyka.

🏆 Biorąc udział w konkursach na portalach społecznościowych można wygrać darmowe kryptowaluty, portfele sprzętowe i różne gadżety.

Zgarniaj airdropy

Airdrop to przydział zupełnie nowej kryptowaluty dla osób zaangażowanych w dany projekt na jego wczesnym etapie. Jest to połączenie programu lojalnościowego, gdzie nagradza się za użytkowanie i testowanie powstającego protokołu, i akcji promocyjnej, która przyciąga uwagę uczestników rynku do nowej kryptowaluty i wpływa pozytywnie na jej późniejszą wycenę.

Najsłynniejszymi airdropami w historii były:

 • Uniswap (UNI) – zdecentralizowana giełda kryptowalut, która umożliwia handel bezpośrednio z portfeli sprzętowych, z pominięciem scentralizowanych giełd. Airdrop UNI miał miejsce 17 września 2020 roku. Minimum 400 tokenów trafiło w ręce użytkowników, którzy przed 1 września 2020 roku dokonali przynajmniej jednej wymiany na Uniswap lub weszli w inną interakcję z protokołem. Wartość airdropu tuż po przydziale wynosiła ok. 2000$, a rok później na szczycie cenowym ponad 17,000$.
 • Arbitrum (ARB) – protokół drugiej warstwy (L2) na sieci Ethereum, umożliwiający przeprowadzanie szybszych i tańszych transakcji niż na sieci głównej. Airdrop tokenu ARB miał miejsce 23 marca 2023 r. Większość użytkowników otrzymała między 626 a 1250 tokenów. Cena ustabilizowała się na poziomie ok. 1,3$, co daje między 813 a 1625$ wartości airdropu. Szczyt ceny przed nami?

Część osób zarabiających na rynku kryptowalut specjalizuje się właśnie w airdropach i zarabia na tym duże pieniądze:

Airdropy to najlepsza metoda na to jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start

Airdropowi liderzy, przeanalizowani przez twitterowego analityka Lookonchain

Na czym dokładnie polega zarabianie na airdropach?

Co trzeba zrobić, żeby zakwalifikować się na przydział tokenów? Do najczęstszych zadań należą:

 • używanie modułu wymiany kryptowalut (swap) nowego protokołu, np. raz na tydzień albo przynajmniej raz w miesiącu. Przykład: MetaMask (nadchodzący airdrop tokenu MASK)
 • odbieranie testowych tokenów, a następnie wymienianie ich, stakowanie i przesyłanie innym użytkownikom.
 • korzystanie z mostów (bridge) łączących różne protokoły. Przykłady: Arbitrum, ZkSync
 • korzystanie z opartych na blockchainie platform społecznościowych przy pomocy naszej wirtualnej tożsamości (logując się adresem portfela kryptowalutowego). Przykład: Lens Protocol

Na niektóre airdropy można się załapać całkowicie za darmo, nie posiadając żadnego kapitału startowego. Inne będą wymagały zaangażowania własnych środków (najczęściej ETH) na opłaty i prowizje w sieci.

Jak zarabiać na airdropach? Instrukcja w 5 krokach:
 1. Obserwuj ekspertów specjalizujących się w airdropach:
  Specjaliści w tej dziedzinie pokazują krok po kroku jakie działania należy wykonać, żeby zakwalifikować się na airdropy oraz jak zagwarantować sobie maksymalny przydział tokenów. Na początku warto śledzić: Mingo Airdrop, olimpio, Airdrop Adventure, Corleone.
 2. Wykonuj rekomendowane działania
  Regularnie i konsekwentnie wykonuj zalecane czynności. Czasem będzie to wymagało codziennej aktywności, a czasem zajrzenia raz w tygodniu. Niezależnie od tego po prostu działaj. Większość ludzi szybko się zniechęca i dlatego nie zarabiają pieniędzy. Konsekwencja da Ci przewagę, co zaprocentuje obfitszym airdropem w porównaniu do leniwych konkurentów.
 3. Myśl i działaj długoterminowo:
  Nie traktuj airdropów jak strategii „get rich quick”. Na niektóre zrzuty czeka się rok albo dłużej. Potraktuj to jak biznes, w którym trzeba niekiedy ponieść również drobne koszty, a zyski przyjdą z czasem. Kosztami będą w tym przypadku prowizje za wymianę, opłaty za transfer środków itd.
 4. Opracuj indywidualną strategię sprzedaży tokenów:
  Przygotuj indywidualną strategię sprzedaży tokenu, który otrzymasz, w oparciu o identyfikację fazy, w której znajduje się rynek. Nie kieruj się wyłącznie historycznymi danymi. Każda sytuacja jest unikalna. Czasem lepiej będzie sprzedać tokeny tuż po przydziale, a czasem poczekać nawet rok lub dwa, żeby upłynnić je dużo drożej.
 5. Pamiętaj o bezpieczeństwie!
  Nie używaj swojego głównego portfela kryptowalutowego (tego gdzie trzymasz większość środków) do polowania na airdropy. Żeglowanie po wodach airdropowych protokołów może być niebezpieczne. Załóż odrębny portfel, którego będziesz używał/a wyłącznie do zarabiania na airdropach. Weryfikuj wszystkie linki na oficjalnych kanałach projektów i uważaj na oszustów.

Jak widzisz airdropy to jedno z najpotężniejszych możliwości zdobycia darmowych kryptowalut. Niestety często wymagające pewnego kapitały startowego. Dlatego jeśli nie masz jeszcze żadnych środków, warto rozważyć kolejne cztery metod na to jak zdobyć darmowe kryptowaluty.

Odbieraj darmowe bonusy

Darmowe bonusy to promocje organizowane przez giełdy kryptowalut i inne firmy z branży blockchain, w celu przyciągnięcia nowych użytkowników i zachęcenia ich do korzystania z określonych usług.

W ramach tych promocji możemy zdobyć kryptowaluty za darmo w zamian za:

 • Rejestrację na giełdzie
  W zamian za samo założenia konta niektóre giełdy przyznają darmowe bonusy za rejestrację.
  Przykład: giełda OKX przyznaje po rejestracji i uzupełnieniu danych osobowych tajemniczą skrzynkę (mystery box) skrywającą nagrody o wartości nawet 50 USDT:
promocja na OKX - do wygrania do 50 USD na start
 • Zasilenie konta i wykonanie obrotu handlowego
  Jeśli masz już kapitał, którym chcesz obracać, możesz skorzystać z bonusu za depozyt, który zapewni Ci dodatkową premię. Im więcej wpłacisz środków i im większy wykonasz obrót, tym wyższy otrzymasz bonus.
  Przykład: giełda Bybit oferuje najwyższy bonus tego typu. Otrzymamy od 10 do nawet 30,000$.
Bonus za wpłatę daje największe możliwości na to jak zdobyć darmowe kryptowaluty
 • Pobranie i użytkowanie aplikacji mobilnej
  Żeby zachęcić użytkowników do handlu przez aplikację mobilną, giełdy oferują nagrody w zamian za ściągnięcie i korzystanie aplikacji.
 • Weryfikację danych osobowych
  Giełdy kryptowalut coraz częściej muszą spełniać wymogi weryfikacji klientów i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Żeby zachęcić użytkowników do weryfikacji, rozdają drobne bonusy w kryptowalutach o wartości kilku dolarów.

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty dzięki bonusom?

 1. Sprawdź aktualne promocje i bonusy na Łowcach Krypto
  Zobacz co możesz zyskać od razu na naszej regularnie aktualizowanej liście najlepszych bonusów za rejestrację.
 2. Zarejestruj się na wielu giełdach kryptowalut
  Sprawdź listę najlepszych giełd kryptowalut, zarejestruj się na każdej z nich i odbierz wszystkie dostępne bonusy.
 3. Obserwuj profile społecznościowe i czytaj newslettery giełd
  W poszukiwaniu nowych promocji śledź regularnie profile społecznościowe największych giełd i zapisz się do ich newsletterów.

Pełną listę aktualnie dostępnych bonusów wraz z ich opisami znajdziecie we wpisie poświęconym kryptowalutowym bonusom za rejestracje.

Reklamuj giełdy kryptowalut

Znasz się na internetowym marketingu lub masz dużą sieć znajomych zainteresowanych kryptowalutami? Możesz promować giełdy takie jak Bybit lub Binance i zdobywać kryptowaluty za każdym razem, gdy przekierowany przez Ciebie użytkownik wykona transakcję!

Przykładowe podsumowanie miesięcznych zysków w programie partnerskim giełdy Bybit

Jak to działa?

Giełdy kryptowalut zaciekle rywalizują o nowych użytkowników. Jednym ze sposobów pozyskiwania klientów jest oddanie części procesów marketingowych w ręce internetowych influencerów, blogerów i youtuberów. Ci, korzystając ze swoich umiejętności, zdobywają samodzielnie klientów dla giełd, otrzymując za to wynagrodzenie, a te mogą skoncentrować się na działalności operacyjnej i budowaniu konkurencyjności.

Taki model współpracy nazywany jest afiliacją lub programem partnerskim. Po dołączeniu do takiego programu uzyskujemy dostęp do panelu zarządzania, gdzie możemy pobrać materiały promocyjne, ustawić nasze indywidulane linki partnerskie oraz sprawdzić statystyki i podejrzeć skuteczność naszych działań.

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty? Dołącz do programów partnerskich giełd kryptowalut i zarabiaj pasywnie!

Pulpit w programie partnerskim giełdy Zondacrypto

Skopiowane linki można udostępniać na stronie internetowej, na profilach społecznościowych i kanałach Youtube. Gdy ktoś zarejestruje się przez twój unikalny link, otrzymasz (z reguły) bezterminowy udział w prowizjach, które przekierowany przez ciebie użytkownik wniesie w trakcie handlowania kryptowalutami.

Przykłady: Bybit oferuje do 35% udziału w prowizjach, a Zondacrypto i Kucoin do 50%.

Potencjalne zyski

Jeśli „nasz” użytkownik wykona transakcję o wartości 1000$ i zapłaci 1$ prowizji giełdzie (opłata 0,1%), ta podzieli się z nami tym dolarem, oddając przykładowo 30% czyli 0,3$. Mało? Trzeba pamiętać, że liczy się efekt skali. Im więcej regularnie handlujących użytkowników, tym większy zysk. Już kilkuset poleconych użytkowników może zapewnić nam solidny dodatek w wysokości kilkuset dolarów lub nawet bardzo przyzwoitą pensję na poziomie kilku tysięcy.

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty w programach partnerskich giełd?

 1. Zarejestruj się w programach partnerskich
  Wejdź w zakładkę Refferals lub Affiliates na stronach najlepszych giełd kryptowalut takich jak Bybit, Zondacrypto czy Binance i zarejestruj się jako partner/ka.
 2. Pobierz materiały marketingowe
  Skopiuj swój indywidualny link polecający, pobierz materiały marketingowe i sprawdź jakie akcje promocyjne możesz reklamować.
 3. Opracuj strategię i działaj
  Opracuj strategię reklamowania giełd. Sprawdź jak to robią inni. Twórz ciekawe treści i powiększaj bazę swoich obserwujących. Każdy z nich może stać się twoim klientem. Wyślij materiały swoim znajomym oraz reklamuj giełdy na swoich profilach społecznościowych, stronach i kanałach.
 4. Skaluj swój biznes
  Z tworzenia treści w Internecie i marketingu możesz uczynić swoje dodatkowe źródło utrzymania lub prawdziwy, pełnowymiarowy biznes. Rozwijaj się i ucz, a może pewnego dnia osiągniesz prawdziwy sukces i zarobisz w ten sposób miliony.
 5. Dodawaj kolejne produkty
  Możesz reklamować także portfele sprzętowe, wydarzenia na żywo, konkretne kryptowaluty (uwaga na scamy – to niemoralne i stracisz zaufanie swoich followersów), usługi i narzędzia dla kryptowaluciarzy.
Zarabiaj kryptowaluty za uczenie się o nich

Darmowe kryptowaluty możemy także zdobywać ucząc się o zasadach funkcjonowania i zaletach poszczególnych protokołów. To nie żart! Wiele blockchainowych projektów udostępnia na dużych portalach swoje kursy, które mają zwiększać ich rozpoznawalność i budować społeczność wokół ich kryptowaluty. Takie działania w przyszłości procentują większą społecznością użytkowników i oczywiście wyższą wyceną. W zamian za poświęcony czas oferują drobne wynagrodzenie w swoich tokenach.

Na najbardziej rozbudowanej platformie edukacyjnej giełdy Coinbase można otrzymać do 30$ zupełnie za darmo. Rejestrując się z linku polecającego zarobimy dodatkowe 10$ w momencie wykonania transakcji na kwotę minimum 100$.

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start? Zgarniaj nagrody za naukę na Coinbase!

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty za naukę?

 1. Zarejestruj się na platformach edukacyjnych
  Do czołowych platform, które wynagradzają za zdobywanie wiedzy należą giełdy Coinbase (zakładka Osoby Indywidualne -> Nagrody za naukę) i Binance (zakładka Binance Academy -> Learn and Earn) oraz portal Coinmarketcap.
 2. Zweryfikuj swoje konto
  Większość portali wymaga weryfikacji danych osobowych, żeby przeciwdziałać zakładaniu wielu kont i wyłudzaniu darmowych krytpowalut.
 3. Ucz się i zarabiaj
  Przejdź przez każdy dostępny kurs i co jakiś czas sprawdzaj czy nie pojawił się nowy. Potraktuj naukę poważnie. Na końcu każdego kursu trzeba będzie rozwiązać quiz lub zdać krótki test, aby zakwalifikować się na nagrody.
 4. Opracuj strategię realizacji zysków
  Zdecyduj czy lepiej sprzedać zdobyte kryptowaluty od razu, zamienić je na „twardszą” wirtualną walutę jak BTC oraz ETH, czy też trzymać w oczekiwaniu na wzrost wyceny w przyszłości. W zależności od etapu w jakim znajduje się rynek, różne strategie mogą być właściwe.

Jeśli szukasz możliwości jak zdobyć darmowe kryptowaluty na start, polowanie na kursy może być najlepszą opcją na początek.

Bierz udział w konkursach

Konkursy to powszechna metoda promowania usług i produktów, która jest obecna również w świecie krypto. Udział w konkursach to najprostszy sposób na to jak zdobyć darmowe kryptowaluty. Jednocześnie może być żmudny i frustrujący, bo prawdopodobieństwo wygrania z reguły nie jest wysokie. Ostatecznie jednak nic nie ryzykujemy, więc jeśli masz czas i szukasz metody na całkowicie darmowe krypto to ta metoda jest dla ciebie.

Konkursy organizują zarówno duże firmy jak i indywidualni użytkownicy Twittera, którzy chcą zwiększyć swoje zasięgi.

Konkurs giełdy Bybit, w którym należało poprawnie wytypować cenę tokenu $MNT

Jakie zadania trzeba wykonać w ramach konkursów? Najczęściej spotkamy się z następującymi działaniami:

 • polubienie i podanie dalej tweeta
 • zaobserwowanie konta danego użytkownika
 • poprawne wytypowanie ceny tokenu lub kryptowaluty w konkretnym dniu
 • wejście w interakcję – napisanie kreatywnej odpowiedzi, zrobienie mema itd.

Cotygodniowy konkurs na mema na kanale Ether.fi na Discordzie

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty w konkursach?

 1. Śledź konta na Twitterze i odpowiednie tagi
  Obserwuj na Twitterze konta największych giełd kryptowalut, producentów portfeli sprzętowych oraz aktywnych influencerów. Sprawdzaj dział „Dla Ciebie” oraz śledź konkursowe krypto-tagi takie jak #Giveaway czy #GiveawayAlert.
  Masz szansę na zdobycie darmowych kryptowalut, portfeli sprzętowych, gadżetów itp.
 2. Dołącz do grup na Discordzie i Telegramie
  Dobrym uzupełnieniem dla Twittera są Discord i Telegram, gdzie kryptowalutowe projekty budują społeczność użytkowników i wchodzą z nimi w interakcje. Często można tam znaleźć unikalne konkursy, niedostępne nigdzie indziej.
 3. Wykonuj zadania
  Konsekwentnie bierz udział w konkursach, wykonując opisane działania. Zwróć uwagę na niewielkie konta małych giełd lub projektów, gdzie prawdopodobieństwo wygranej może być większe.
 4. Uważaj na oszustwa i wyłudzenia
  Uważaj na podejrzane linki, fałszywe konta i ludzi, którzy kontaktują się z tobą bezpośrednio oferując wielkie okazje.

Skoro wiesz już jak zdobyć darmowe kryptowaluty sprawdź, jak zacząć inwestować w kryptowaluty, tak żeby skutecznie pomnażać swój cyfrowy majątek.

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Dodaj komentarz poniżej:

   Dodaj Odpowiedź

   Łowcy Krypto
   Logo