Jak najtaniej kupić USDT (Tether) za PLN

Szukasz najbardziej opłacalnego sposobu zakupu USDT za złotówki? Przeanalizowałem wszystkie dostępne metody! Poniżej porównuję prowizje na różnych platformach oraz wybieram najlepszą giełdę, który oferuje najniższe koszty transakcji. Dowiedz się, jak najtaniej kupić USDT za złotówki i oszczędzaj na opłatach!

W skrócie:

🏆 USDT i inne krypto za PLN najtaniej kupimy na giełdzie 👉 zondacrypto.

💸 W najkorzystniejszym finansowo wariancie złotówki (PLN) należy wpłacić przelewem bankowym (zasilenie konta inną metodą kosztuje 1% lub 3%) oraz samodzielnie wystawić zlecenie na liście (w orderbooku).

💰Całkowity koszt takiej transakcji wyniesie od 0% do 0.25% w zależności od wykonanego obrotu (im wyższy tym niższa prowizja).

⚠️ Jeśli chcesz tanio przesłać krypto na inną giełdę, przy wypłacie Tethera wybierz sieć MATIC (opłata 1 USDT) lub zamiast USDT kup po prostu Tron (TRX), którego wypłata kosztuje 5 TRX (~ 2 zł).

👉 Pozostałe miejsca, gdzie można kupić USDT za PLN to giełda Binance oraz bitomaty (koszt ~3%) i kantory (stacjonarne i online – koszt od 1,5 do 5%).

Atutem giełdy Binance jest największa płynność na parze USDT-PLN. To istotne jeśli chcesz kupić dużo USDT i/lub zrobić to możliwie jak najszybciej.

🆓 W bitomatach shitcoins.club obowiązują czasami promocje, w trakcie których możemy kupić USDT i inne krypto bez żadnych opłat.

Jak najtaniej kupić USDT za PLN – porównanie

W poprzednim artykule przedstawiłem i opisałem wszystkie miejsca, gdzie można kupić kryptowaluty za złotówki.
W skrócie do dyspozycji mamy:

 • dwie giełdy kryptowalut (zondacrypto i Binance),
 • bitomaty,
 • kantory (stacjonarne i online)

Sprawdźmy ile kosztuje zakup USDT za złotego w każdym z tych miejsc.

Giełdy kryptowalut:

GiełdaProwizja za wymianęKoszt wpłaty PLN
0-0.25%Przelew bankowy: 0%
Karta kredytowa: 2.99%
Aplikacja ZEN: 1%
Otwórz konto
0.1%Aplikacja ZEN: 1%Otwórz konto

Na giełdach kryptowalut spotkamy się z dwoma rodzajami opłat:

 1. Pierwsza to prowizja handlowa, która jest zazwyczaj elastyczna i zmienia się w zależności od obrotu handlowego jaki wykonamy w określonym czasie. Im będzie on większy tym mniej procentowo zapłacimy za transakcję. Dodatkowo mamy dwa rodzaje prowizji: maker i taker. Maker dotyczy zleceń, które tworzymy i wystawiamy sami, a taker to prowizja jaką zapłacimy za realizowanie zleceń innych użytkowników.
 2. Druga to opłata za wpłatę środków – przelewy bankowe realizowane w standardowych sesjach Elixir są zwolnione z opłat. Dla pozostałych metod zasilenia konta obowiązują wyszczególnione w tabeli prowizje pobierane od całej deponowanej kwoty (np. jeśli przelewamy 1000 zł kartą kredytową na zondacrypto, na naszym koncie pojawi się 970,1 zł; opłata 2,99%).
Logo giełdy Zonda

Jak wynika z porównania przedstawionego w powyższej tabeli najkorzystniejszym wyborem do zakupu USDT za PLN będzie giełda zondacrypto. W wariancie, w którym zasilamy swoje konto przelewem bankowym oraz samodzielnie wystawiamy zlecenia (maker) wysokość prowizji za kupno Tethera nie przekroczy 0.25%. Szczegółowa tabela opłat prezentuje się następująco:

Wysokość obrotu (w €):Prowizja makerProwizja taker
0-1000.25%0.50%
100-10 0000.20%0.35%
10 000-25 0000.18%0.32%
25 000-50 0000.16%0.29%

💰 Oznacza to, że za transakcję o wartości 5000 zł zapłacimy na zondacrypto zaledwie 10 zł.
(5000 x 0.002)

⚠️ Uwaga na wysokie prowizje za wypłatę USDT!

Zondacrypto jest najtańszą giełdą do wymiany złotego na kryptowaluty, ale nie umożliwia wypłaty USDT przez sieć TRX (TRC20). To duży problem dla małych graczy, bo wypłata w sieci Ethereum (ERC20) kosztuje nawet 15 USDT! Jeśli planujesz przenosić swoje środki w krypto to wybierz sieć Polygon (MATIC) przy wypłacie USDT lub rozważ kupno innej kryptowaluty, która jest tania w przesyłaniu. Np. TRX, którego wypłata kosztuje tylko 1 TRX (ok. 2 zł!):
wypłata trx na zondacrypto
Jak najtaniej kupić USDT za złotówki?
Instrukcja dla najkorzystniejszego wariantu, czyli zakupów za pośrednictwem giełdy zondacrypto.
Zarejestruj się na 👉 zondacrypto
Na etapie rejestracji wystarczy podać e-mail, a następnie kliknąć w link aktywacyjny. W drugim kroku zostaniemy poproszeni o wybranie loginu, hasła, kodu pin, obywatelstwa i waluty.

Zweryfikuj swoją tożsamość
Proces zajmuje kilkanaście minut, ale warto go przejść żeby mieć dostęp do handlu na zondacrypto i tym samym kupować kryptowaluty za złotówki po najlepszych cenach. W wyjątkowych sytuacjach na weryfikację przesłanych dokumentów trzeba poczekać 1 dzień roboczy.

Weryfikacja tożsamości na zondacrypto
Przelej złotówki na giełdę
Do wyboru są trzy metody wpłat PLN: przelew bankowy, karty płatnicze i aplikacja ZEN. Darmową metodą wpłaty jest tylko przelew bankowy. Wpłata kartą płatniczą zostanie obciążona prowizją 2,99%, a depozyt z aplikacji ZEN kosztuje 1%. Minimalna kwota depozytu to 10 złotych.

Kupujemy USDT
Wszystko gotowe. Można ruszać na zakupy! Kupowanie USDT na zondacrypto wygląda następująco:

jak najtaniej kupić usdt za złotówki - proces zakupu na zondacrypto

Z menu po lewej stronie wybieramy zakładkę „Giełda”, a następnie parę PLN-USDT.
W sekcji „Wystaw ofertę” -> „Chcę kupić” wypełniamy następujące wartości:
1) Kurs PLN – tutaj wpisz cenę, po jakiej chcesz kupić USDT. Jeśli chcesz kupić USDT szybko, to kurs, który zaproponujesz powinien być co najmniej taki sam lub wyższy od najwyższej w danym momencie oferty kupna (najwyżej w tabeli po lewej stronie, w zielonej kolumnie „BID – kupno”).
Uważaj, żeby kurs nie był zbyt wysoki, bo możesz zrealizować swoim zleceniem istniejące oferty sprzedaży (czerwona kolumna po prawej stronie). Prowizja za taki zakup jest nawet dwukrotnie wyższa. Żeby zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem, zaznacz opcję „Post only”.
2) Ilość USDT – wybierz ile USDT chcesz kupić, po wybranej cenie.
3) Wartość PLN – ta komórka zostanie obliczona automatycznie po wprowadzeniu wcześniejszych wartości, ale możemy też kliknąć symbol nad nią (opcja „Kup wszystko”) i wypełnić tę komórkę całkowitą kwota w PLN, którą dysponujemy. W tej opcji pole „Ilość USDT” zostanie skalkulowane automatycznie.

Wystawiona oferta pojawi się w panelu „Moje oferty” z prawej strony:

wystawiona oferta zakupu usdt na zondacrypto

W przykładowej transakcji kupiliśmy USDT za niecałe 261 zł. Prowizja za wymianę wyniosła 0,15 USDT:

kupno usdt za złotego na zondcrypto - prowizja

Logo giełdy Binance

Na giełdzie Binance USDT kupimy płacąc 1% za depozyt środków oraz prowizję handlową. Podstawowa stawka prowizji wynosi 0.1% niezależnie od tego czy wystawimy ofertę sami czy realizujemy istniejące zlecenie. Jeśli trzymasz na swoim koncie BNB i/lub obracasz naprawdę poważnymi sumami to docelowa wysokość prowizji będzie się kształtować następująco:

PoziomWolumen transakcji 30d (w BUSD)Maker / Taker
Regularny< 1,000,000 BUSD lub ≥ 0 BNB0.1000% / 0.1000%
0.0750% / 0.0750% (z BNB)
VIP 1≥ 1,000,000 BUSD i ≥ 25 BNB0.0900% / 0.1000%
0.0675% / 0.0750% (z BNB)
VIP 2≥ 5,000,000 BUSD i ≥ 100 BNB0.0800% / 0.1000%
0.0600% / 0.0750% (z BNB)
VIP 3≥ 20,000,000 BUSD i ≥ 250 BNB0.0420% / 0.0600%
0.0315% / 0.0450% (z BNB)
Przewagą giełdy Binance nad zondacrypto jest większa płynność rynku na parze USDT-PLN. Ma ta istotne znaczenie jeśli chcemy kupić dużo tethera (USDT) i nie chcemy długo czekać na realizację zlecenia.
Porównanie wolumenu obrotu na parze USDT-PLN na giełdach Binance i zondacrypto

Przykładowe statystyki z dnia 07.10.2023

Jak najtaniej kupić USDT na Binance?

1. Zarejestruj się na 👉 Binance

Na etapie rejestracji wystarczy podać adres e-mail lub numer telefonu lub zalogować się swoim kontem Google lub Apple:

Strona rejestracji na giełdzie Binance

2. Zweryfikuj swoją tożsamość

Handel kryptowalutami za waluty krajowe jest możliwy wyłącznie po ukończeniu weryfikacji tożsamości. Na Binance mamy trzy poziomy weryfikacji. Pierwszy poziom wymaga podania kilku danych osobowych (imię, nazwisko i data urodzenia), przesłania skanu dokumentu tożsamości, zrobienia selfie oraz wypełnienia ankiety. Ukończenie tego procesu uprawnia do obracania kwotą do 50 tys. dolarów dziennie.
Weryfikacji na poziomie drugim polega na potwierdzeniu adresu zamieszkania i umożliwia handel kwotą do 2 mln dolarów dziennie.

Weryfikacja tożsamości na Binance

3. Przelej złotówki na Binance

Na Binance złotówki wpłacimy przez aplikację ZEN (co będzie kosztowało 1%) lub metodą P2P. P2P to opcja zakupu kryptowalut bezpośrednio od innych użytkowników. Binance występuje tu w roli pośrednika umożliwiając komunikację między stronami i blokując środki sprzedawcy do momentu finalizacji transakcji. Taka wpłata jest wolna od opłat, ale kurs po jakim kupimy USDT będzie zazwyczaj wyższy średnio o 1-3%.

Wpłata złotówek na giełdę Binance

4. Kupujemy USDT

Złotówki są już na twoim koncie? Kupmy zatem trochę USDT!
Z Menu wybieramy zakładkę „Handluj” następnie wyszukujemy parę USDT/PLN wpisując w wyszukiwarkę „PLN”. Pojawi się panel handlowy z notowaniem:

Para handlowa USDT/PLN na giełdzie Binance

Jak wspomniałem prowizja na Binance wynosi 0.1% niezależnie od tego czy wystawimy zlecenie sami czy zrealizujemy już istniejące. Dlatego jeśli zależy ci na czasie wybierz rodzaj zlecenia „Market” i wpisz sumę PLN jaką chcesz wydać na zakup USDT. Zbyt duże zlecenie może jednak załamać kurs, dlatego dla bezpieczeństwa wybierz zlecenie „Limit”. W tym wariancie musisz uzupełnić następujące rubryki:

Wystawianie zlecenia limit na Binance

1) Cena po jakiej chcesz kupić USDT.
2) Ilość USDT jaką chcesz kupić.
3) Suma zostanie skalkulowana automatycznie po wypełnieniu dwóch poprzednich pól. Możemy również samodzielnie wpisać ile PLN chcemy przeznaczyć na zakup USDT lub użyć w tym celu suwaka.


Bitomaty:

Bitomaty to urządzenia stacjonarne do zakupu i sprzedaży kryptowalut za gotówkę. Koszt zakupu USDT w bitomacie różni się w zależności od wybranej sieci, ale można przyjąć, że wynosi średnio ok. 3%.
W Polsce sieciami bitomatów o najlepszej reputacji są Shitcoins.club i Flying Atom. W tej pierwszej kupimy USDT w sieci TRX, a w drugie wyłącznie jako tokeny ERC-20.

Czasami sieć bitomatów Shitcoins.club ogłasza promocję, w trakcie której kupimy USDT i inne kryptowaluty taniej niż bazowe 3% lub nawet całkowicie bez prowizji. Warto zatem obserwować profil firmy na Twitterze lub sprawdzać od czasu do czasu tablicę kursów na ich stronie internetowej:
Jak najtaniej kupić USDT - bitomaty
Pamiętaj, że w bitomatach kupisz USDT tylko za gotówkę. Jeśli cenisz prywatność to ta opcja jest dla ciebie. Przy transakcji o wartości do 1000 euro nie trzeba podawać danych osobowych.

Kantory:

Kantory to punkty stacjonarne lub online, gdzie kupimy kryptowaluty po aktualnej cenie powiększonej oczywiście o prowizję:

💳 Koszt zakupu USDT w kantorze internetowym to między 1,5% (swap.ly) a 2,8% (kantor Egera).
🦹
Wymiana w kantorach stacjonarnych kosztuje w zależności od wybranej sieci od ok. 3% do nawet 5%.

Jak widać jest to najdroższa opcja, która powinna być stosowana wyłącznie jeśli posiadamy gotówkę i zależy nam na anonimowości:

W kantorach stacjonarnych, podobnie jak w bitomatach kupisz USDT tylko za gotówkę. Obowiązują w nich takie same zasady KYC, więc przy zakupie USDT o wartości do 1000 euro nie zostaniesz poproszony/a o dokument tożsamości.

Tagi:

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Dodaj komentarz poniżej:

   Dodaj Odpowiedź

   Łowcy Krypto
   Logo